Reklama:

Charakteristika

Charakteristika osoby

Do své charakteristiky jsem si vybrala osobu, která je mi velice blízká. Tou osobou je má spolužačka a kamarádka Monika Ogrodníková. Je jí dvacet let a bydlí se svou rodinou v Jirkově. Chodíme obě na Obchodní akademii v Chomutově. Známe se už od prvního ročníku na škole. Chodíme spolu i do stejné třídy, kde sedíme také spolu v jedné lavici Doufám, že i společně s úspěchem odmaturujeme. V životě jsme spolu zažili spoustu zážitků. Proto jsem se ji rozhodla popisovat.

Je vysoká si 172 cm a je štíhlé postavy. Má kaštanově delší vlasy, které ji spadají až k ramenům. Na obličeji jsou výrazné její oči s černými řasami a krásně upraveným obočím. Monika má mírně vystouplé lícní kosti, které dodávají obličeji příjemný vzhled. Jejím typický znakem jsou malé pihy, které se matně vyskytují na jejím nose a částečně i na tvářích. Nejvíce na jejím obličeji vyniknou rty, když se usměje. Co se týče oblečení, Monika upřednostňuje více sportovnější oblečení, ale nepohrdne ani elegancí. Nejraději nosí kalhoty a trička, která září pastelovými barvami. Stále chodí s pěkně upravenými vlasy a nehty. Nikdy jsem ji neviděla s nenalakovanými nehty.

Já i lidé, kteří ji znají, tak si jí moc vážíme.Považujeme ji za milého, chytrého a vtipného člověka, který nezkazí žádnou legraci. Když vidí člověka v nouzi, okamžitě se mu snaží pomoci všemi různými způsoby. Pravdomluvnost, přímnost a poctivnost jsou také její kladné vlastnosti. Nesnáší lži a pomluvy. Jako každý člověk, tak i ona má své negativní vlastnosti. Někdy nastane den, kdy na všechny bez důvodů nadává nebo s nikým nemluví. Občas se do sebe uzavře a nikoh k sobě nepustí. Ale většinou to hned přejde.Také se snadno naštve a rozzlobí. Nechá se snadno vyvést z míry kvůli hloupostem. To mi na ní docela vadí. Ale říká se, že člověk není dokonalý.

Jejím koníčem je sport. Hlavně volejbal, kterým reprezentovala svou základní školu v Jirkově. Dále má ráda běhání, plavání, jízdu na kole a na kolečkových bruslích. Kdysi byla I výbornou tanečnicí, ale brzy toho zanechala. Cizí jí nejsou ani zimní sporty. Ráda lyžuje. Ale ze všeho nejraději chodí nebo sleduje v televizi hokej, na kterém obdivuje jeho kouzlo rychlého a drsného sportu. Je prostě sportovní typ. Co se týče zájmů, tak nejraději chodí do kina. Do kin chodí převážně na filmy s dobrým konce. Jejím dalším zájmem je nakupování. Nejraději nakupuje ve velkých a značkových obchodech. Nejoblíbenějším centrem nákupu je Praha a Most.

Monika je moje velmi blízká kamarádka , o kterou se můžu opřít. Mezi sebou máme velice skvělý vztah a navzájem se se vším jedna druhé svěřujeme. Když jedna z nás má trable, tak si navzájem pomůžeme. Na ni se můžu kdykoliv a všem spolehnout. Vím, že mě nikdy nezradí a nezklame. Je to člověk, který má zájem o to štěstí druhých. Kamarádky jsou od toho aby si navzájem pomohly a naslouchali si.